| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare nu sunt toti oamenii de pe pamint fericiti,sanatosi,frumosi, iubitori?
de ce exista raul si boala pe pamint? de ce doamne?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauzaa fraierului de adam ca a halit maru din copac altfel era totul bine in lumea asta, Biblia zice ca naiba a fost inchis in iad timp de 1000 de ani apoi scapa si Dumnezeu il inchide iar in infern dupa ce vine apocalipsa pe pamant. Criza ar putea fi un semn de apocalipsa daca mai tine multi ani pana cand multa lume va muri de foame

| PedoBarbie a răspuns:

De plăcere.

| mODIN a răspuns:

Datorita "iubirii" lui Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca prostia-i mare.
Intr-o lume in care anormalul e normalul, iar normalitate o ciudatatenie la ce sa te mai astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU "de ce doamne?'' ci ''de ce?"
E aceeasi explicatie ca si la intrebarea ''de ce exista moarte?''
Moartea e un proces vital la fel ca viata-NU poate exista viata fara moarte!
Fericirea, sanatatea, frumusetea, iubirea-toate apar odata cu NOROCUL(norocul din nastere-de exemplu sanatatea(daca unul din parinti spre ex are SIDA si copilul are sanse sa fie diagnosticat cu aceasta boala-CONCLUZIA:SANATATEA depinde de NOROC)
Frumusetea(aici NOROCUL de a fi nascut de parinti cu gene frumoase(frumosi) e vital, mai conteaza si NOROCUL de a te fi nascut sanatos-adica fara boli asemanatoare:
http://guzgan.ro/4003-oameni-urati-40-poze.html
sau de a avea un organism care sa le dezvolte pe parcurs(de ex obezitatea) sau pur si simplu suferi un anumit tip de accident in urma caruia ramai cu ''cicatrici")-vezi bine ca NOROCUL trebuie sa fie prezent si aici!
Iubirea-Pt a avea iubire(a fi iubit si a darui iubire ) trebuie iar sa ai NOROC:
-norocul de a te naste intr-o familie intelegatoare,protectiva,iubitoare,care te-a dorit...vs ghinionul dat de a te naste intr-o familie total opusa...
-norocul de a intalni oameni/lega prietenii(cu persoane sincere, iubitoare, intelegatoare, respectoase, protective...vs nenorocul/ghinionul de a intalni persoane cu un caracter opus...)
-norocul de a te dezvolta/autodezvolta intr-un anume sens(fel) datorita celor mentionate mai sus(asta pentru a fi capabil la randul tau sa daruiesti iubire...)
FERICIREA(fericirea tine de tot ceea ce am mentionat mai sus+alte si alte multe aspecte importante(caci fiecare aspect al vietii are pana la urma o anumita contributie in FERICIRE/gasirea fericirii)
Sunt totusi unele aspecte pe care noi le PUTEM REALIZA pentru a gasi FERICIREA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul e coruptibil prin natura sa.
E bine sa fie un echilibru.
Prin suferinta si boala te faci mai puternic. Gandeste-te ca, daca totul e perfect o perioada pe Pamant, si vine o problema minora sentimental, sa zicem, o sa intri in depresie, pentru ca nu stii sa combati situatia noua aparuta.
Daca e numai bine, e de fapt un rau. Mindfwck, dar ma intelegi.

| Bøøgey a răspuns:

Misterioase i cailii lu Domnu'.