| anonim_4396 a întrebat:

De ce persoane care și-au făcut rău în trecut, după trecerea anilor, când trec unul pe lângă celălalt pe strada, parca sunt ca doi străini, parca nu s-au cunoscut niciodată?

De exemplu, am doi fost colegi de clasa, fată și băiat, care mi-au făcut bulliyng intens în școala generală, dar acum când ne vedem pe strada, ne uitam timp de o secundă unul la celălalt apoi mergem mai departe.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu au nimic în comun, nici în trecut nu au avut cu atât mai mult în prezent. În școală generala erați copii, acum sunteți adulți practic alte persoane

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Că e mai sănătos așa.

| dullcat a răspuns:

Si cum ai vrea sa se comporte? Sa-si ceara scuze si sa deveniti bff? E de asteptat ca lucrurile sa se desfasoare cum ai scris.In viata reala nu e ca in filmele disney sau alea pentru adolescenti unde toti se impaca la final si personajele bune danseaza impreuna cu personajele rele (care acum au devenit si ele bune).laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Întrebarea e,de ce nu pui mana în foc daca știi că focul frige? Tocmai pentru a te proteja! Așa și cu oamenii. Oamenii sunt precum un foc nestins.O data fript, data viitoare vei ști că dacă vei mai face o mișcare, sigur te vei arde.
Evident că e și puțin orgoliu la mijloc, că na, oameni suntembig grin
Eu unul prefer sa fiu atât de orgolios, încât să elimin orice foc care nu poate fi mistuitwinking

| sammie a răspuns:

Ți-am răspuns la o altă întrebare la fel. Asta s-a întâmplat doar în cazul tău. Nu așa se întâmplă la toată lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probabil din cauză că încercaţi fiecare să vă aliniaţi la vibe-ul celuilalt, adică dacă tu nu îi saluţi, nici ei la rândul lor nu o să te salute. Practic ei sunt oglinda ta, iar tu eşti oglinda lor. happy
Cel mai mult nu contează faptul că nu vă salutaţi pe stradă, ci să treci peste tot ce ţi-au făcut în trecut. Din acest punct de vedere îţi recomand să trăieşti cât mai mult în momentul prezent. Asta e părerea mea sinceră. Sper că te-am ajutat!

| FindMyName a răspuns:

Și mi se pare super normal. Dacă ți-a făcut rău în trecut, de ce sa mai ai vreo treaba când îi vezi pe strada?
Eu zic ca e mai bine asa doar să treci cu vederea și sa numai vorbiți, nu nimic.