| anonim_4396 a întrebat:

De ce se drogheaza unii? Voi v-ati drogat vreodata sau ati vrea sa va drogati?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu zic ca de fraieri. Nu, nu m-am drogat niciodata, nu sunt curioasa si ii consider slabi pe cei care sunt.

| DeeDee a răspuns:

Hm...cred ca incep sa se drongheze ca sa vada cum e (experiment) / sa poata intra intr-un grup de "smecheri", si apoi nu se mai pot lasa. Putini sunt cei care incearca pentru a uita de probleme, cand alcoolul este mai accesibil.
Cat despre daca m-as droga vreodata - nu. Nu vad rostul. Nu am fost niciodata curioasa cum este, si nu as putea spune ca am o viata groaznica sau ca am nevoie de aprobarea celor din jur. Puternica nu sunt, si am alte vicii, cum este Pepsi-ul. Beau Pepsi zilnic aproape - deci am pe ce sa dau baniiXD

Despre cei care se drogheaza nu am o parere foarte buna. Sunt oameni lasi care fug de realitate in loc sa isi asume responsabilitatea pentru situatia care i-a impins la asta - de cele mai multe ori creata chiar de ei (cei nascuti saraci sau in familii care ii abuzeaza nu au bani de droguri, poate cel mult de tigari si bautura).
Sora mea din pacate umbla cu loseri de-astia, numai pe ei ii considera ea interesanti. Sper sa se destepte candva in viitor.

| Bianka a răspuns:

Nu m-am drogat si nici nu am nevoie de asa ceva.
Cat despre cei care se drogheaza.nu stiuoh go on Fiecare cu ale luioh go on