| nestlebaby a întrebat:

De ce se zice ca mustele mor la temperaturi scazute(toamna, iarna) si ele reapar in lunile calduroase? cum reapar asa dintr-o data daca ele s-a presupus ca au murit? n-am inteles niciodata cum vine asta si de unde vine ideea asta cum ca ele mor.

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Nu mor, se ascund in crăpături și intră într-un soi de hibernare.

2 răspunsuri:
| Ramona_5995 a răspuns:

Nu mor rolling on the floor.
Ci doar hiberneaza :p

| Marian_2691 a răspuns:

Incearca sa prinzi o musca fara sa o omori, ineac-o in apa si cind nu mai misca presara putina sare pe ea, sa vezi minunea dracu cum invie musca