| SilverMoon a întrebat:

De ce toata lumea care vrea sa fie "cool" vrea sa fie emo? bine bine e un stil da chiar toata lumea, adica unele colege de scoala care adora stiul emo dar nu se informeaza asupra acestui stil si cred ca odata ce te imbraci in negru gata esti emo(am uitat sa mentionez ca persoanele respective sunt un pic pitipoance, adica asculta manele, se imbraca cu cizme cu toc inalt cu buricul gol cu decolteul mai pana la buric(toate mov si negru), de fapt nu sunt deloc ca niste emo cum vor ele sa fie)si ele cred ca daca asculti rock gata esti satanista(cazu' meu). Stiti asta e chiar enervant. Daca stiti voi sa-mi spuneti ca habar nu am ce vad ele si alte peroane asa deosebit la stilul emo.

4 răspunsuri:
| Helpmeeveryday a răspuns:

Cand ele iti zic ca esti satanista tu spune-le "-Macar eu nu sunt o inculta de manelista!"

Baftalaughing!

| iAmASquirrel a răspuns:

Rock on fato si mie mi se intampla eu sunt in liceu m vulcanescu raiul pitipoancelor sa stii ai dreptate si pe mine ma fac satanistsad si nu imi place, mai am si un coleg care tipa ca handicapatu meetaaaaaaaalica acccccccccc-dccccccccccc
e disperat copilu rrom infect si eu cred ca ele vor sa iasa in evidenta cu ceva eu asa cred. si vorba lui help fi raspundele cu aceeasi monedabig grin astept funditawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' de ce iti bati atat capu cu niste proaste?straight face
adica. ele se simt importante ca sunt crestine? e stupid.deaia sunt atat de proaste.laughing)
si nu ar trebui sa te simti naspa cand iti spun ca esti satanista.nu vad de ce.thinking decat crestina.happy?!

| Rockoteca a răspuns:

Frate, nu e clar?
Stilul vestimentar, frizurile si faptul ca ies in evidenta.In caz ca nu stiai, te anunt eu dar un EMO atrage atentia, iar pentru o pitipoanca/cocalar asta e tot ce conteaza: sa fie in centrul atentiei
Daca iti zice ca esti satanista spune-le "Satana sa fie cu tine :*"