| anonim_4396 a întrebat:

De ce toată lumea se preface a fi fericita de ziua de naștere? Practic a mai trecut un an și în majoritatea cazurilor sărbătoritul nu a evoluat absolut deloc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni superficiali care vor un pretext să primească daruri de care nu le pasă. Să fii fericit ar trebui să fii zi de zi, pe cât posibil, dar ziua de naștere nu ar trebui să influențeze asta nici în bine nici în rău. Pentru mine ziua de naștere este destul de melancolică, să realizezi că a mai trecut un an, un an cu rezultate poate dezamăgitoare, și cu cât amâni mai mult progresul cu atât te afunzi mai rău în mlaștina eșecului. În general aceste gânduri semi-fataliste culminează cu un ștrudel de mere și un ceai. Apoi mă uit la ceva amuzant, să râd.

"Perplex, confuz, am dat în râsuri
Pline de durere și lipsă de răspunsuri."

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu. Și culmea, tot evoluez.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca "asa se zice". Plus ca unele persoane, chiar sunt fericite. Adica de aici... se deduce si faptul, bine-cunoscut de altfel, ca daca vrei sa fii fericit, o sa fii fericit. Asa ca daca persoanele respective vor sa fie fericite, SUNT fericite happy

| anais5 a răspuns:

Că a mai trecut un an și încă ești în viață