| inna a întrebat:

De ce unii oameni isi schimba atitudinea de pe o zi pe alta?hee hee

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cand am citit intrebarea mi-au venit in minte niste versuri:
Cati daca i-ai ajutat si-au amintit de multumiri
Oricum lasa-i sa plece ca sunt doar simplii musafiri
Simpli trecatori... ce au modele in viata
Ce vor sa fie altcineva in fiecare dimineata
Cat despre mine... înteleg totul perfect
De-asta doar unora le strang mana cu respect

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Din cauza altor oameni.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pentru ca astia sunt oameni prefacuti, oameni care ba intr'o zi se poarta frumos cu tine ca sa le faci un favor, ba a doua zi te barfeste pe la spate.Stii tu, cand ai o problema si dusmanul ti'e prieten la nevoie.Deh,nu merita nici macar sa vorbesti cu persoane de genu
Dar daca te referi la dragoste, deja e total alta chestie big grin

| JeSa a răspuns:

Buna!, depinde de caracterul fiecaruia - au motive- trec de cealalta parte -intenţia comportamentală -ex. „timpul nu mai avea răbdare"(Moromete)!, sau "lupul îşi schimbă părul, dar năravul ba"(zicala)!, In general isi schimba atitudinea, sigur! - sperand la altceva de la viata(pozitivitate/negativitate). Pa, pa!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Sunt situatii cand oamenii isi schimba atitudinea fata de altii si din alte considerente:toane, zile mai putin placute, o cearta anterioara, un necaz si multe altele de acest gen. Dar exista si persoane nesigure care au o atitudine schimbatoare. Ce putem face? Fie ii acceptam, fie ne departam de ei!
Daca-i iubim ii vom accepta, dar vom cauta raspunsul la cauza acestei conduite a lor si astfel se va rezolva intr-un fel aceasta problema.

| Leea1234 a răspuns:

Depinde... din egoism cred eu!

mlm
| mlm a răspuns:

De ce? Ptr ca acei oameni nu sunt in viata hotarati, nu prea stiu ce vor de la viata, cred de fapt ca viata se poate schimba de la o zi la alta.

| Artemiss a răspuns:

Deoarece sunt nehotarati, nu stiu ce vor.Sunt persoane care se lasa manipulate, care nu-si cunosc propria persoana si nu au niste principii.

| miauu a răspuns:

Nici ei nu stiu ce vorwinking

| Ionut_5706 a răspuns:

Nu isi schimba atitudinea, vor sa pară altcineva happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma repet, cu toate ca am luat stupid de multe ori, ca"adevarul are valoare pe moment". Iti garantez ca si tu faci la fel.