| DanutzzaMaria99 a întrebat:

De ce unii oameni te numesc prietenul lor cel mai bun dar cateodata spun ca n-au chef de vorba si ca sa-l las in pace? De ce? De ce suntem unii asa fraieri sa iubim mult o persoana si acea persoana sa te dezamageasca? Sa foloseasca cuvinte mari : "Suntem bff " sau " Te iubesc " cand acei oameni nu iti arata acea afectiune de care ai nevoie? De ce nu exista prietenie adevarata? ( vorbesc de prietenie intre 2 fete ) sad

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mereu caut raspunsuri la intrebarile astea. dar nu gasesc!
Dar, pe langa ce ai zis tu, unii te cauta sa mergi cu ei prin diferite locuri ca sa nu mearga singuri, apoi, la distractii, se duce cu altcineva si pe tine nici nu te intreaba.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana94 a răspuns:

Asta mă întreb şi eu zilnic. Nici eu nu mai cred în prietenii adevărate şi am impresia că cei care vorbesc cu mine o fac doar ca să copieze la teme sau teste, când nu au nevoie de mine mă ignoră şi-mi spun să-i las în pace. Am avut şi eu o fată pe care cândva o consideram prietena mea cea mai bună, dar s-a împrietenit cu cea mai enervantă fată din fosta mea clasă din generală şi pe mine m-a dat uitării, ba chiar făcea şi mişto de mine dacă fata aia enervantă făcea. Acum, la liceu, nu pot decât să mă bucur c-am scăpat de ea, dar de crezut tot nu cred că mai există prieteni pe care să te poţi baza.

| MrAngelus a răspuns:

Nu exista prietenie adevarata pentru ca traim in Romania. Asta e cel mai bun raspuns, efectiv.

| DolsePapusik a răspuns:

Eiii asta e unii oameni sunt chiar fraieri prietenii te parasesc (aveam o prietena in clasa a-3-a iar acum dupa multi ani am batut-o cu o nuielusalaughing ) nu te intrista sa nu-ti para rau de nimic in viata sa fi un/o luptatoare/loptator!

| alecx4music a răspuns:

Nu se intampla numai la fete happy
Pentru ca multi nu stiu ce inseamna o prietenie adevarata. Gasesti foarte greu un prieten sau o prietena adevarata. Eu de exemplu am foarte multi "prieteni adevarati", asta pana cand nu ii mai imprumut cu bani...
Da' este o persoana care m-ar ajuta si la ora 3 dimineata.
Asa ca gasesti foarte greu un prieten adevarat, probabil una sau doua persoane...
+ de asta, fiecare are un alt caracter, o alta educatie, si sentimente diferite. Nu cred ca este nevoie ca cineva sa iti spuna ca tine la tine ca sa iti dai seama ca este un prieten adevarat. Din contra, o dovedeste prin comportamentul lui...
Multa bafta! Tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape!

| iShadowz a răspuns:

Asta e viaţa. Prietenii adevăraţi sunt greu de găsit, dar daca îi găseşti, nu vor mai pleca niciodată, vor fi lângă tine indiferent de situaţie. Nu îţi face speranţe degeaba. Cu cât ai mai puţine aşteptări, cu atât eşti mai puţin dezamăgită. Gândeşte la rece şi vei vedea care îţi sunt prieteni şi care nu. Aşa se întâmplă mai mereu, nu eşti prima şi nici ultima care păţeşte asta.

| Madysss a răspuns:

Stii..de fapt. adevarul este ca prietenii nu exista ( prieteni foarte buni ). exista. dar este unul la 10000000. Cunosc si eu doua fete. care... una din ele era bolnava si avea nevoie de sange... grupa respectiva. si prietena eii i-a dat. acestia suntprietenii adevarati. sad dar asa prieteni nu exista..mai ales intre doua fete. pentru ca intervine gelozia. am patit-o :*. Te puup ai grija