| sandica_3907 a întrebat:

De unde atasati emoticoanele sau cum se numesc, la raspunsurile voastre?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Iti cauti si alegi o poza sau ceva ce-ti place si crezi ca te reprezinta, daiclick pe editare profil, si apoi, jos, cand iti cere, dai pe browse, si selectezi poza, sau emoticonul respectic, si apply, sau ok, si, in cateva sec, sau minute, se ataseaza1 Successs!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O sa las niste link-uri cu emoticoanele, care pot fi folosite pe TPU, desi cateva (foarte putine) din aceasta lista nu functioneaza: http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html si inca un site asemanator http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/ . Sa fii atent/a, sa lasi un spatiu inainte si dupa fiecare emoticoana. In caz contrar nu iti va iesi ceea, la ce te-ai asteptat. Emoticoanele sunt formate din semne, iar aici, pe TPU raportul intre minuscule si semne + cifre + majuscule este limitat. In concluzie, daca vei dori sa folosesti mai multe emoticoane intr-o postare scurta, nu vei fi lasata sa faci acest lucru - robotelul modereaza totul automat. Inca o remarca importanta - emoticoanele nu functioneaza (raman ca semne), daca sunt folosite in aceasi postare cu un link. Ca dovada - :D , 8-> (apar asa, pentru ca am folosit link-urile in aceasta postare). Cam asta e tot, ce ar trebui sa stii, inainte de a folosi emoticoanele. Succes!

| hândel a răspuns:

Vezi ca sunt 2 pagini. Dupa ce le vezi pe astea, in jos in pagina scrie "See the rest of the emoticons" click acolo si-ti deschide cealalta pagina cu emoticoane.
http://messenger.yahoo.com/features/hiddenemoticons/