| Dan a întrebat:

De unii oameni sunt tristi, cum sunt si eu?

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Cu totii suntem tristi si singuri, pentru ca nu reusim sa ne vedem rostul pe acest pamant. Asta se intampla, din puntul meu de vedere deoarece incercam sa petrecem cat mai putin timp singuri. Si astfel, ne este tot mai dificil sa ne cunoastem. Doar daca reusesti sa te asculti, si sa te intelegi te poti cunoaste. Atunci cand te vei cunoaste, vei ajunge si sa intelegi si ce te face fericit.

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt multe motive care sa faca un om sa fie trist happy
Dar cu incredere si cu speranta se rezolva toatewinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Omul care este lipsit de sentimentul tristetii e tot atat de vrednic de compatimire ca si omul care nu stie ce-i bucuria sau care si-a pierdut simtul umorului. Absenta chiar si numai a unuia dintre aceste sentimente inseamna saracie spirituala.

| inna a răspuns:

Sunt tristi pentru ca nu vor sa priveasca in jurul lor si sa descopere ceea ce ar fputea sa-i faca fericiti: un zambet de copil, un apus de soare, o muzica preferata, o carte frumoasa.etc

| Dan explică:

Multumesc pentru gandurile voastre.

| cioko19 a răspuns:

Buna, Dan!

Sti cum se spune : " In tot raul este un bine!"

Priveste si frumusetea, binele in viata; nu doar tristetea si amaraciunea!

Asa sunt si eu. am si eu multe motive sa fiu abatuta, dar ma lupt, am speranta!

O zi buna!

| Aurelia a răspuns:

Fiecare are motivele sale personale, dar cel mai trist motiv este nefericirea.

| JoJo a răspuns:

Numai tu poti sti de ce esti trist...fiecare are un motiv de tristete. Gandeste mai pozitiv si nu uita: "Nimeni nu a spus ca viata e usoara, dar au spus ca merita traita!"
Be happy!happy

| lora_9285 a răspuns:

Da, unii oameni sunt tristi! Doar ca, fiecare are tristetea lui proprie.

| Lady.Love a răspuns:

Oamenii sunt tristi din cauza unor probleme. Dar sunt si oameni care au probleme si nu sunt tristi pentru ca au devenit optimiesti happy Cum sunt eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr refuzul ignorantei Dane. E cel mai scump platit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy

Toti avem momente in care suntem trisiti, unii mai des ca ceilalti happy dar acesta nu este un motiv sa ne pierdem speranta happy
Spre exemplu la mine ploua sad ma simt cat de prost posbil sad vremea influenteaza starea de sprit... ce m-as da sa pot iesi afara...
Dar va aparea soarele, si de data asta vorbesc la propriu.
Tine doar de noi sa ne controlam starile, stiai ca veselia este contagioasa happy, asa ca hai sa incercam sa iii facem si pe altii veseli.
Ai grija sa nu fie o depresie, analizeaza bine ce s-a intamplat in ultima vreme, si incearca sa vei partle bune, incearca sa vezi partea plina a paharului. Viata e fumoasa in mare parte si chiar daca sunt fenomene ce incearca sa ne traga inapoi, merita traita happy

Mult succes, si hai smile kiss big grin