| tequilagtyjvh a întrebat:

Din clasa 1 si pana acum, clasa a7a,am fost cea mai scunda.Inainte prin clasele primare eram cam cu un cap mai mica decat ceilalti, acum sunt cu 4-6 cm mai mica si toata lumea imi spune ca am crescut destul de mult fata de cum eram inainte, dar am 14 ani si 1.48 inaltime si lumea spune ca seman cu tati care e inalt,dar mami e scunda, oare o sa mai cresc? Sunt chiar ingrijorat pana si fetele de la clasa a 2 a(ma rog cele mai inalte) sunt aproape cat mine.ce se va intampla voi mai creste sau nu? Si totusi exista niste trucuri/sporturi care sa ma ajute sa ma inalt.(dau funda P.S. ulmea:sunt buna la baschet

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Prietene eu la 14 ani am crescut 15 centimetri intr-un an.

Daca vrei sa te dezvolti bine apuca-te de inot. *ocazional *

iti dezvolta toate grupele de muschi.
De basket sau exercitii la bara deja numai zic.
Dar stai linistit ca nu ramai asa.

1 răspuns:
| azsxdcfv a răspuns:

Depinde ce inaltime are mama ta ori tatal tau, tu o sa ai media intre inaltimea parintilor tai sau poti sa ai inaltimea din celelalte gene ale parintilor tai....alt fel nu vei fi deprindete cu asta dar esti domnishoara asa ca nu e nimic grav