| sweetys a întrebat:

Dintr-o lipsa mare de ocupatie mi-a venit si mie o idee. Ce ar fi sa discutam despre a mai fi virgin/a dupa 18 ani. Adica ultimii virgini majori( care bineinteles sunt pe cale de disparitie. As vrea sa discut cu asemenea persoane. O sa va pun cateva intrebari si o sa raspundeti la ele daca sunteti de acord.
1. Cati ani ai?/ esti fata sau baiat?
2. Te simti prost cand iti auzi prietenii ca ei nu mai sunt virgini, mai ales pe cei mai mici decat tine?
3. Din ce cauza crezi ca nu ai avut parte de aceasta experienta?
4. Ai iubit/a?
5. Daca da(4.), ti s-a facut aceasta propunere?/ Daca nu care este cauza.
6. Cum este firea ta?
7. Crezi ca e vina unei alte persoane ca inca mai esti virgin/a?
8. Lumea te poate cansidera homosexual/a din aceasta cauza?
9. Ce parere aveti despre minorii care si-au inceput viata sexuala?
10. Te crezi special/a sau nu din aceasta cauza? De ce?
11. Ce simti cand esti intrebat/a daca mai esti virgin/a?

Raspunsurile mele:
1. 19 ani/ fata.
2. Personal ma simt cam aiurea dar cand ma gandesc ca decat sa stau cu frica ca o sa raman insarcinata imi trece.
3. Sunt o fire mai timida si care am vazut pana acum intr-un prieten o grija in plus.
4. Nu.
5. Urasc baietii care vorbesti cu ei o ora la telefon/ retele de socializare si iti cer prietenia, fara macar sa-i fi cunoscut inainte, plus ca mi-ar placea sa-mi zica in fata ca vrea sa fie cu mine.
6. Sunt destul de energica, si foarte nebuna.
7. Vina mea dar si a anturajului fiindca umblu cu persoane mai mici decat mine cu vreo 2-3 ani, si sunt vazuta de vecini, implicit parintii lor un model.
8. Nu are nimeni nici un drept sa ma judece, fiecare cu orientarea lui.
9. Nici in cazul lor nu avem dreptul de ai judeca, numai ca varsta lor e prea mica, iar fizic pentru aceasta moda nu sunt suficient de dezvoltait.
10. Ma cred mult mai speciala decat ceilalti, fiindca sunt aratata ca si un model si nici nu-mi pasa de ce zice lume (ex. ca sunt vreo parasuta).
11. Devin usor iritata finca nu stiu cum va reactiona persoana care ma intreaba.

P.S. scuzati ordinea intrebarilor dar le-am pus dupa cum mi-au venit in minte.

5 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

1. 20 / Baiat
2. Nu ma simt prost, ma simt mai special, mai diferit fata de multimea de rand laughing
3. Sunt un pic mai retras si timid si imi placea sa studiez si sa vad la ceilalti ce gresesc si cum ar trebui sa aleg pentru mine, sa nu patesc ca si ei.
4. Nu am.
5. Mi s-a facut aceasta propunere, dar nu in real, e poveste lunga laughing nu pot sa o zic aici ar fi prea mult de scris.
6. O fire mai calma, nu risc niciodata fara sa fiu sigur ca castig.
7. Este doar vina mea :p
8. Lumea care ma stie nici macar nu ar putea banuii de asa ceva.
9. isi rateaza copilaria, dar aici e mai mult vina parintilor.
10.Da ma cred si simt mai special deoarece nu sunt ca toata lumea chiar daca ceilalti pot sa rada sau sa te ia la mistoo, dar ei fac asta deoarece sunt invidiosi si le e ciuda ca ei nu mai pot fi niciodata asa.
11. La fel ca si tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Baiat, sunt mai mare decat tine
2.De ce m-as simtii? cum iti asterni asa dormi
3. Aaaaaaa ...gata! scuza-ma dar m-am plictisit laughing

| contαbαndonαt a răspuns:

"2. Personal ma simt cam aiurea dar cand ma gandesc ca decat sa stau cu frica ca o sa raman insarcinata imi trece.

3. Sunt o fire mai timida si care am vazut pana acum intr-un prieten o grija in plus." - Tu

Nu esti timida, esti doar o incuiata.
Frica sa ramai insarcinata? Interesant, nu stiam ca inca mai traim pe vremea strabunicii cand inca nu existau metode contraceptive.
E strict treaba ta ce faci cu viata ta personala si nu are nimeni nici un drept sa se bage in ea ori, si ma grav, sa iti reproseze ceva pe aceasta tema INSA prostia care se mai si lauda cu asta, imi pare rau s-o spun, este o calitate viciata, punct.

Doamne, de ce ar vrea cineva sa rasp. la astfel de intrebari, mai ales unui necunoscut?straight faceNu mai zic nimic, nu are nimeni dreptul la astfel de informatii din viata privata a altuia, decat daca incepe acesta sa si le destainuie singur fara a fi intrebat cu nerusinare/presat.
Si nu inteleg ce e cu mentalitatea asta ingusta care sustine aceea ca a fii virgin, tu major/a fiind, iti confera un fel de alura mirifica, de unde pana unde? Cu ce esti mai special/a?
Mergand pe logica ta, asa si eu mi-as putea scobi un dinte si sa-mi spun dupa ca sint speciala, dar asta numai in conpectia mea...intelegi?

P.s.:Nu te scuza pentru ordinea intrebarilor ci, mai degraba, scuza-te pentru lipsa de respect fata de limba romana, caci in modul cum ai scris...Ce cuv. este "finca"? eu n-am mai auzit de el.

| a3e6u9 a răspuns:

Eu am aproape 28 de ani, deci am cam trecut de perioada aia. Fiecare își începe viața sexuală când are chef sau oportunitatea. Bine, mie mi se pare aiurea când cineva are peste 20 de ani și e virgin/ă, dar e doar părerea mea și nu văd de ce ar afecta persoana în cauză. Nu prea înțeleg de ce oamenilor le pasă de părerile altora.

Poți foarte bine să faci sex fără să rămâi însărcinată, după cum bănuiesc că știi prea bine. Există suficiente metode contraceptive și poți folosi mai multe metode în același timp, gen calendar+prezervativ sau orice altceva în caz că ești paranoică.

În cele din urmă, evident, totul depinde de tine. Bine, faza e că fetele și băieții au nevoi similare, dar se comportă foarte diferit, adică fetele sunt mai selective și mai pretențioase în mod normal. Asta e viața.

Oricum, dacă vrei să-ți găsești un prieten, nimic nu te oprește să cauți.

| AnonimaSecretá a răspuns:

1. 14/ fata
2. Nu
3. Deoarece nu am vrut sa imi incep viata sexulala de la varsta asata cum fac altele de varsta mea
4.Am avut
5.Si-ar fi dorit pentru ca am un corp de invidiat, insa a inteles principiul meu
6.Impulsiva
7? eu asa vreau sa fiu la varsta asta
8.nu, ma poate considera normala si unica laughing))
9. Copii copaci
10. Ma cred speciala, deoarece vzi foarte putini copii care mai sunt virgini
11. E ceva genu, da de ce mai intrebi ti se pare ca sunt...

Stiu ca nu am 18 ani, ca de aici incepea tema, dar ma vrut sa rasp si eu