| anonim_4396 a întrebat:

Doua intrebari!

1. Ce trebuie sa faci cand vrei ca facebook-ul tau sa fie "privat"?
Adica: nu oricine sa poata sa iti vada pozele, peretele, etc.

2. Ce trebuie sa faci atunci cand vrei sa iti dezactivezi trimiterea de mail-uri de fiecare data cand cineva comenteaza la o anumita poza. Am 50 de mailuri in 10 minute. E penibilstraight face

Asa, acestea sunt intrebarile. In detaliu, va rog, pasi, etc.
Exemplu: setarile contului/notificari.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Profil privat. Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy da click pe PERSONALIZAT ->si aici la Vizibil pentru alege ->Prieteni ->click pe -> salveaza setarea Enjoy! Ai profil Privat! (doar prietenii iti pot vedea profilul)

Pentru e-mail intra pe facebook ->Setarile contului->Notificari ->Click pe ->Editeaza din dreptul ->Toate Notificarile si aici debifezi pentru ce vrei tu sa nu mai primesti e-mail si apoi click pe ->salveaza modificarile.

Succes!