| anonim_4396 a întrebat:

Dupa moartea unei persoane, e posibil ca spiritul ei sa le provoace lucruri rele de exemplu sa fie rudele apropiate mereu bolnave(si medicii sa nu le gaseasca nimic, avand in vedere ca au fost cam la cei mai buni)?

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Nu este adevarat, daca crezi in spirite acestea pot face alte lucruri dar in nici un caz sa imbonlaveasca rudele, asa ceva nu e posibil parerea mea, daca vrei cu adevarat sa te covingi de asta mergi si vorbeste cu un preot el te va lamuri mai bine.Numai bine

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Spiritele nu numai rudelor le face rau, uite lui Dan Diaconescu ii face rau spiritul lui Elodia si a bagat draci in procurori de la DNA si lau arestat, dar pe surse am aflat ca se face o mare adunatura de experti in ademenirea, prinderea si gonirea spiritelor malefice ce patrunde in sufletele curate si neprihaite ale reprezentantilor si coducatorii patriei noastre mult iubita si jefuita.Aceasta initiativa demna de toata lauda in formarea acestei echipe de expertii apartine postului OTV si initiatori principali sunt Magda CIumac si Tolea si ghicitori de toate categoriile care apar la OTV dar si de divele care apar pe la antena in frunte cu Sexi Braileanca si Nikita si alte năstrusnice. Dupa cum au informat lista de inscriere in aceasta adunatura este deschisa si face apel la toti cei care au puteri nabadaioase si poate sa dea cu Bau-Bau in aceste spirite rautacioase si aducatoare de rau. Mult succes in lupta pentru izbăvirea patriei noastre.

| Zenithf a răspuns:

Spiritismul, magia si alte "stinte oculte" sunt in deplina contradictie cu crestinismul. Daca tu crezi in Domnul nostru atunci nu poti sa crezi si in basmele astea.
Domnul fie cu tine.

| anonul a răspuns:

Doar nu crezi in asa ceva confused sigur ca nu, daca cineva din familia ta a murit, este posibil sa-l visezi datorita subconstientului, dar in niciun caz nu e ceva spiritual laughing

| Mr.Sex a răspuns:

Nu