| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care ar fi cei trei mari B dintre utilizatorii TPU? Sigur ca nu ma refer la inaltimea lor, ci la popularitate.

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Sa mai incerc euhee heeAr mai fi BENT?:d

27 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pe langa concursul de frumusete propus deunazi, pe langa de cel de popularite propus acum, pe langa cel de inteligenta de la intrebarile religioase sa facem un concurs de tolerantawhistling

April
| April a răspuns:

Pana la urma, daca tot vrei clasamente, de ce nu incepi cu A? Pari cam frustrat, dar te asigur ca pana la sfarsitul anului ajungem si la F! Si chiar la Z, ca sa nu se supere nimeni, doar perseverenta in a ne califica unii pe altii ne caracterizeza, nu?

April
| April a răspuns:

Multumesc ca m-ai menajat! Observ totusi ca pana la urma te-ai multumit cu un singur B! Care nu stie ca "frustratule "se scrie intr-un cuvant, fiindca e substantiv la vocativ. Dar il accept si eu in clasament, intrucat mi-a luat apararea si scrie poezii bune.

April
| April a răspuns:

Va suparati degeaba.Eu am luat lucrurile asa cum mi s-au prezentat.Nu vanez pe nimeni, acum aflu ca sunt urmarita, imi pare rau ca m-am bagat in discutie. Iar clasamentele imi displac, nu fiindca m-as dori in fruntea vreunuia, ci pentru ca fiecare user are personalitatea lui si este unic si important atat pentru ceea c spune cat si prin ceea ce face. Mie imi pare ca fiecare utilizator al acestui site are meritele sale si nu este loc pentru "cel mai bun","cel mai destept', etc.De altfel, la vremea sa am facut propunerea de a se renunta la calificative echipei care administreaza site-ul.Nu stiu daca s-a tinut seama de parerea mea, insa, pana la urma categoriile acelea de calificare au disparut, spre binele tuturor.Cat despre observatia despre vocativul in cauza, eu as zice sa nu mai ironizam prin reproducere a unor greseli, fiindca s-ar putea sa proucem confuzie mai ales in randul celor nesiguri pe toate regulile gramaticale.Asa incat, Bent, singurul lucru pozitiv din toata intamplarea e acela ca ma simt flatata ca-mi acorzi atata atentie incat ai observat si cat spatiu las intre litere. Sper sa fii singurul atat de vigilent cu modul in care scriu.Numai bine.

| Silvia a răspuns:

Cui îi pasă? Oamenii normali nu vin aici pentru popularitate, ci pentru a ajuta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce aveti fratilor cu mine? Nu v-ati plictisit sa tot ma pomeniti?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Brigaela, Bacemi, Bro!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@furni:ma ti in neagra nestiinta! Spune o data...cine sunt?

| Barajag a răspuns:

Brigaela, Bacemi si Bursulika(adica euhee hee)? Astia sunt?big grin

| Barajag a răspuns:

Doresti cumva un Bitter Sweetbig grin

| User a răspuns:

Bamboocha, Bamboocha, Bamboocha smug

| jony a răspuns:

Eu si inca:53. 249 de utilizatoriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brigaela e sefa suprema, a fost declarata userul anului. In rest, nu se mai pune laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro-ule, vreau trei. Am priceput ca Briga e prima, dar mai forteaza-te cu doi! Poti sa te autonominalizezi. La intrebarile mele orice e posibil, in special sa fie sterse. Deci, grabeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brigaela
Legiuitoarea
Bacemi.
Se fac remarcati prin raspunsuri mature, folositoare, fara rautati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well, sint consecvent. Am votat-o si la userul anului. Pentru mine, pe primul loc este Psiholoagawinking Corecta, mereu impartiala, inteligenta, cu bun-simt, haioasa si se incadreaza in cerintele tale, adica populara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nony, flav si kronstadt. De ce? Pentru ca toti incep cu "B" si-s pretenarii mei de suflet. Ha!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bsiholoaga imi place si mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreabarea asta are un raspuns corect. Inca nu l-am primit. Mai astept cu funda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mai sint... Broscuta, Banana, Bulbozaur, Boscoreli, Baracuda, Brocoli, Bocaneata, Buffy, Boc si desigur EBA laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

April, am sarit peste A sa nu te frustrez. Ar fi castigat orice anonim si nu doream sa-ti faci complexe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

April are dreptate. Frustratu-le!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eliana, esti aproape. Sigur ca raspunsul este 100% corect, doar ca eu astept o parere care sa-i contina pe 2 dintre ai tai B si un altul.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@april
Scuza-ma ca-ti spun, dar dai pe afara de inteligenta! In sprijinul afirmatiei mele vine apelativul cu care ai complimentat-o pe furni, si anume "frustrat". Deci, asa cum unu plus unu fac patru, furni e o frustrat. Ok...
Next on Baywatch, limba romana, la care vad ca-mi dai lectii, netrecandu-ti, prin miliardele de trilioane de neuroni valizi pe care (ai vrea sa) ii ai, ideea ca as putea glumi, scriind "frustratu-le". Imi pierd doua minute din viata, pentru a-ti spune ca gluma respectiva vine de la un utilizator TPU care a scris un substantiv, despartit, in vocativ (nu imi amintesc care). Ceva in genul "frustrat-o" (nu, nu ma refer la tine).
Acum, daca tot e ziua atitudinii superioare si a lectiilor, da-mi voie: habar n-ai, da' habar n-ai sa asezi corect semnele de punctuatie (ori lasi spatiu intre ele si cuvantul premergator, ori le scrii lipite de cuvantul de dinainte, dar si de cel care urmeaza etc). Uitandu-te la cum le scriu eu, sper sa prinzi regula. Apoi, mi-a mai atras atentia inca ceva, la o alta intrebare la care ai raspuns, explicand cuiva cand sa foloseasca unul sau doi "i". Explicatia era destul de buna, doar ca ai folosit sintagma "doi de i", care e gresit (dupa modelul "furni e frustrat"). Si astea-s doar greseli recente, am vazut mai multe, dar n-am stat sa le contabilizez. In caz ca nu ma credeti pe cuvant, dau si link: http://www.tpu.ro/......ce-sa-fac/
Ai pomenit in cateva randuri ca ai lucrat la nu-stiu-ce revista literara, ca ti-au trecut multe poezii prin mana, ca esti capabila sa faci comentarii literare avizate, bla, bla. Oare cum sunt posibile toate astea, daca tu nu stii sa scrii corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo April, l-ai prins pe proast-a de Bent. Dar sa stii ca nu-i nici ungur, nici efeminat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

April, eu ma supar rar. Nu-i azi! Facui asa o baie megafaina in piscina. Frustrarile noastre...is ale noastre. Toti le avem. In urdu sau moldoveneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, da' si in Bucuresti ploua. Asta noapte s-a culcat un copac pe-o ureche din cauza vintului si urechea era tocmai pe linia de tramvai. Si tot vintu a darimat o macara si a zburat acoperisul unui chisoc adminstrat de niste tzigani florari. Deci sint de acord ca virgula cratima si vintu bate tare. Poate mai sata ploaia laughing