| xt9000 a întrebat:

Dupa parerea voastra.sa ma duc la contabilitate sau la stomatologie? inca sunt clasa a 8 a dar vine timpu sa ma hotarasc.

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Contabilitate daca ai inclinatie spre matematica si calcule, si iti vine sa lesini cand vezi sange!
La stomatologie iti trebuie rabdare cu pacientii, compasiune fata de durerea lor, si forta in mana, mai ales in incheietura, sa scoti maselele fara sa schingui pe nimeni!
Alegerea e a ta, dar fa-o in functie de inclinatii, nu de cat se castiga cu meseria respectiva! Nu vei reusi cu ea daca nu ai si pasiune, putere de a o practica

1 răspuns:
| vangheliss99 a răspuns:

Depinde la ce esti mia experimentat.