| anonim_4396 a întrebat:

Dupa sterilizare, pisica mai intra in calduri? Sau daca mai uririneaza peste tot?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Daca este motan si isi marca teritoriul este posibil sa mai faca pana se va dezobisnui. Dar teoretic nu mai trebuie sa aiba nici o manifestare.Se va ingrasa si va fi mai calm/a.

| BRG a răspuns:

Am un motan birmanez care este castrat din 2003 și de atunci nu a mai intrat în călduri, iar de urinat nu face decît la locul lui, nu mai face prin toată casa cum făcea înainte de castrare.