| emilie_8883 a întrebat:

Dupa voi acest 'dumnezeu' exista?=]

Răspuns Câştigător
| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Salut! In ziua de azi, mi'e greu sa cred ca exista un Dumnezeu, pentru ca daca exista nu'mi lua tatal acum 2 luni jumate, il lasa cu mine ca sa'mi fie alaturi pentru ca sincer imi lipseste enorm de mult, se spune ca Dumnezeu ne vrea binele, dar eu nu vad nici un bine in faptul ca mi; a luat tatal la doar 47 de ani! Succes

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa inteleg ca ai pus Dumnezeu in ghilimele, ai scris cu litera mica si ai pus jumatate de emoticon pentru a-ti exprima necredinta?
Daca e sa ne referim la tot poporul Dumnezeu exista intr-un singur loc unde nu a plecat de ceva timp si anume in sufletele oamenilor.Deci practic, nu ai cum sa demonstrezi ca nu exista.De ce? Pentru ca Dumnezeu este un sentiment, nu un conducator

| baru a răspuns:

Sall. Exista, un intreg care ne conduce. Nu putem sti, daca este mai stiu eu cine, dar o putere exista, care se joaca cu noi. Dreptate nici nu se poate pune problema. Pa

| Prajitură a răspuns:

Atunci cand iti e greu, te intrebi daca exista si cand iti e bine nu iti mai pasa. Stiti cum se zice, Dumnezeu te provoaca la greutati ca sa vada daca ti-ai pierdut credinta. si din pacate, multi si-o pierd cand le e greu, Desi tocmai atunci ar trebui sa fie credinta mai mare happy

| thereforyou a răspuns:

laughing Cand ii vad pe credinciosii astia fanatici " DA! EXISTA! CUM SA NU EXISTE?!?!?!?!". Ei traiesc dupa citatul din biblie " Crede si nu cerceta ". Daca alegi sa crezi, trebuie sa crezi, nu trebuie sa te gandesti deloc logic, trebuie doar sa vezi inainte, sa crezi orice poveste din biblie necontand ca e SF 100%.

| justmeesb a răspuns:

DA! Cu siguranta exista, numai sa ridici ochii din calculator si vezi o multime de dovezi iar prima esti TU si omenirea in general! Nu-s bisericoasa dar in D-zeu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine, adica cum dupa mine? la mine estem Alah bre