| TarzanEva a întrebat:

E adevarat ca privitul la televizor, telefon etc afecteaza creierul?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se lasa influentat da, dar daca nu atunci nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... daca este aprins in primul rand. thinking
Mai ales Acces Direct.

Cum mi-a spus mie odata un om (dar despre carti) "Nu conteaza ce citesti, conteaza ce informatie culegi de acolo si cu ce ramai".

| Mosotti a răspuns:

Nu afecteaza nimic, nu te lua dupa aia care zic ca afecteaza, ca sa nu ne desteptam, ca daca te uiti la TV la ce trebuie, si pe calc sau telefon la fel, inveti multe, devi mai informat, mai greu de manipulat, ei vor sa bati maidanele in timpul liber, sa ramanem jos.

Iar ca se sta f mult pe ele e minciuna pentru ca:
1 - Copiii au multe teme de facut, plus scoala, plus ca ei se duc afara, parcurile-s pline, deci nu le ramane asa mult timp de stat pe ele.
2 - Oamenii au si ei munca, sunt obositi, au copii, probleme, nici ei nu au asa mult timp sa stea pe ele.

Daca era asa ca se sta fff mult, vedeai terasele goale, parcurile, strandurile, la mare, la munte cam gol, lucru care nu se intampla.

| Andreeush a răspuns:

Da, mai ales privitul excesiv.

| PainTech a răspuns:

La televizor da. Mai ales pe posturile romanesti de "stiri".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar.