| hanry a întrebat:

E bine sa faci ce zice preotul sau sa faci ce face el?

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ce zice popa laughing)

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

E bine sa faci ce sp preotul.Asta pentru ca si el e om si la randul lui si el mai greseste. Sfaturile lui sunt bune dar nu tot ce face el este bine.Asa ca nu te sfatuies sa faci ce face elwinking

| BUBULINA a răspuns:

Dau un ex. daca tu omori o gasca inseamna ca toti care au aceeasi aceeasi meserie ca tine sau nume, omoara si ei gaste?
is satula de toti care trag concluzi aiurea si ii baga pe toti in aceeasi oala
pana la urma intrebarea asta e la misto asa ca fa ce vrei cu viata ta

| BUBULINA a răspuns:

Eu zic sa nu te mai uiti la tv si sa citesti biblia

| zeeeeeex a răspuns:

Jumatate-Jumatate big grin

| oooooooo a răspuns:

Si preotul e tot om, si cum nu exista om care sa nu greseasca-probabil ca e mai bine sa faci ce spune el(din carti). Sau poti, foarte bine, sa citesti tu carti religioase si sa inveti ce te invata si preotul.Si sa si respecti.

| hanry explică:

P-ai avand in vedere ce a facut preotul la televizor eu as face ce zice

| hanry explică:

Las fi inteles pe preot daca o facea cu o femeie dar asa?

| domidoc a răspuns:

Numai ce face popa.Ca stie el de ce...

| raluca_2686 a răspuns:

Ce zicelaughing

| fly a răspuns:

Buna! Eu iti pot spune ca e bine sa faci ceea ce se cuvine pentru tine si pentru ceielalti! Si nu uita ca ceea ce tie nu-ti place la altu'nu face! Lasa preoti sa-si faca meseria.eu una nu cred in religie, cred in bine si in pace cu lumea si cu noi.si cu preoti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce zice preotul? ca de facut, nu intri tu in altar sa slujesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa faci cum crezi tu de cuvinta, cum e corect, etic, moral.
Din pacate am vazut la TV tot felul de stiri nu foarte bune despre preoti, nu spun ca ii bag pe toti in oala dar....mai bine respecti cele 10 porunci, chiar daca unii dintre ei nu le respecta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa faci si ce zice preotul(daca zice lucruri bune). Dar poti sa faci si ce face preotul(desigur, daca face fapte bune, si respecta religia si pe Dumnezeu).