| BauBau123456 a întrebat:

E rău să fii o putoare ordinară căreia nu-i place munca? Așa sunt eu și nu mi-e rușine.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i rau, dar vai fi si mai rau o sa-ti fie cand nu vei avea ce manca, ce imbraca si nici pe unde dormi, ca parintii tai nu traiesc o vesnicie si nu va mai avea cine sa te hraneasca.

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Ba, e rau sa fi o putoare ordinara si sa nu-ti placa munca, dar daca ti-o asumi, si nu deranjezi pe nimeni cu stilul tau de viata, nu ar fi ceva rau pentru nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu grav. Ce este și mai gravă dacă ești o povară Pentru părinți tăi și au ei grijă de tine și îți dă bani de mâncat și de băut fumat și te întreține din munca lor acei oamenii iar tu stai in casă și nu muncești pe bani lor și munca lor cinstită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuie să-ți mult mai rău decât rușine mult mai rău decât rușine...

| Lupică27 a răspuns:

Depinde ce munca, munca prost platita si stresanta e normal sa nu-ti placa.