| SweetPrinces a întrebat:

Este adevarat ca daca mananc lamaie slabesc?happy

5 răspunsuri:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Da, eu am auzit ca ajuta la slabit. Ai putea sa bei in fiecare dimineata sucul de la o lamaie cu apa. Dar fara zahar! Si alimentatia e importanta. Degeaba bei lamaie, daca mananci multe dulciuri.

| Zambete89 a răspuns:

Bună,

Nu prea cred, dar dacă vrei sa slăbeşti, poţi să faci o lămâie cu apa şi să bei lichidul pe stomacul gol dimineaţa, si o să slăbeşti, te asigur.

Pa, pa

| 5000 a răspuns:

Poate, daca mananci DOAR lamaie.

| 5000 a răspuns:

Ok, si ca sa nu mi se urce lumea in cap precum ca sunt prea sec, o sa dezvolt.

Stomacul uman foloseste pentru arderea materiei care ajunge in el, acid gastric. Acel acid gastric, plus ceva hormoni ai foamei, ne creaza senzatie de flamanzala, care ulterior ne face sa papam, care ulterior se aseaza unde vrea ea, de obicei exact in cel mai nepotrivit loc (asta daca nu este si sportul implicat).

Faptul pentru care lumea nutritionistilor recomanda lamaia, este pentru acidul citric pe care aceasta in contine din belsug, si care, o data ajuns in stomac, stopeaza secretia de acid gastric, si deci senzatie de foame este estompata, si deci nu mai simtim nevoie de papica, si deci nimic nu se pune nicaieri, ba din potriva, corpul are nevoie de energie, si daca nu o primeste un urma arderilor stomacale, arde celulele de grasime care sunt ne la locul lor si deci, slabim.

Ciudat ca tocmai eu m-am gasit sa scriu raspunsul asta, care nu sunt nici femeie, si nici nu am avut niciodata nevoie de a slabi.

Bafta