| LisaJulie a întrebat:

Este Finlanda cu adevărat cea mai fericita țară din lume, și dacă da care ar fi motivele?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu ar fi?
Au o economie puternica, un sistem de educatie excelent, o populatie foarte educata, o viata culturala si sociala foarte relaxxata, coruptie putina...

| BobTheCat a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Finlanda este o tara mai fericita pentru ca: 1) Are un sistem educational complet diferit fata de al nostru, dar mult mai eficient 2) Economie buna 3) O mentalitate mai deschisa 4) Nu este o tara asa de corupta.