| anonim_4396 a întrebat:

Este ok căsătoria după un an jumate de relație dacă ne înțelegem bine?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te referi la timp. Dar nu asta contează.
Depinde de vârsta voastră, daca ati locuit impreuna, ati trecut peste greutati impreuna, sentimentele reciproce, etc.
Voi stiti, noi de unde sa stim?

| MarianWLF a răspuns:

Voi ar trebui sa stiti mai bine ca noi dar va cam grabiti, mai asteptati, locuiti impreuna, vedeti cum gestionati neintelegerile, e timp.

| Violleta2022 a răspuns:

OK-ul ala depinde de cati ani aveti voi doi, de ce situatie materiala si familiara aveti, ca de sunteti doi minori, nu-i ok deloc, dimpotriva, recomandabil sa mai cresteti si sa vedeti cum va intelegeti peste ani, cand sunteti adulti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ati locuit macar cateva luni impreuna da...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ați făcut în relație? Ați mers la cofetărie împreună?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cati ani aveti.
La 19 ani NU este ok.
La 32, si 3 saptamani sunt suficiente rolling on the floor

| RoCkKiD a răspuns:

Locuiti impreuna?
Cum e sexul?
Ati discutat cum o sa faceti cu banii?
Ati discutat cati copii vreti?
Ati discutat cum va impartiti sarcinile in familie?

Daca ati discutat macar de treburile astea si sunteti pe aceiasi lungime de unda e un inceput bun si poate ar functiona.

| LordCristobal a răspuns:

Eu as zice ca e prea devreme si sa mai asteptati cel putin trei ani.
Se spune ca fructul iubirii intr-o relatie se termina dupa trei ani deci e recomandat sa astepti cel putin cinci ani inainte sa te casatoresti cu cineva.

| AlexisZLS a răspuns:

Depinde doar si doar de voi asta. daca ati ajuns la concluzia ca sunteti predestinati unul pentru altul doar dupa o luna jumate de relatie, atunci sunteti liberi sa o faceti.dar eu zic sa ajungi la UN AN macar, sa ajungi sa o cunosti/sa il cunosti din toate punctele de vedere, si dupa iei aceasta decizie importanta..casatoria nu este o joaca de copii