| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Esti rasist? De ce?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, absolut deloc. E ceva in mine care ma face mereu sa-i privesc pe toti oamenii la fel. Nu pot sa nu le ofer tuturor sanse egale, fiindca sunt toti oameni, egali.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu sunt rasist. Fiecare om are sansa lui sa arate ce caracter are. Nu cred in prejudecati.

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Nu sunt.Doamne fereste!

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Nu...si vorba lu domnu harciog : imi plac cainii de rasa tonguetongue

| costymaximus a răspuns:

Acum toti ne dam toleranti, dar cind un om de alta etnie(nationalitate, religie, etc.)face o fapta antisociala sarim pe el sa-l linsam.Raspunsul pe care il poti da este unul relativ, depinde de conjunctura.

| carmi_6480 a răspuns:

Nu, eu am simtit pe pielea mea ce inseamna sa fii dat la o parte din cauza faptului ca m-am nascut in Romania, asa ca nu judec oamenii dupa culoare, nationalitate, ci dupa faptele lor.

| medex3 a răspuns:

Rasistul poate fi definit printr'un un grup de atitudini care îşi au sursa în convingerea că diferenţele sociale şi culturale se explică prin diferenţe biologice şi ereditare.
Rasismul este procesul de discriminare datorat credinţelor şi ideologiilor, produse în secolele XIX şi XX de către francezii Jules Soury, Joseph Arthur de Gobineau şi Charles Maurras sau de germanul nazist Alfred Rosenberg, conform cărora rasele omeneşti pot fi clasificate de la inferior la superior în baza caracteristicilor biologice fundamental diferite cu care par a fi înzestrate. Rasismul presupune aşadar că oamenii sunt inegali în funcţie de etnia căreia îi aparţin sau de culoarea pielii, adică, mai global, convingerea că popoarele sunt inegale ca atare

Deci nu sunt.Fiecare dintre noi suntem egali. Dar avem ideei si perceptii diferita.
Eu nu sunt firea care tipa dupa "tine" pe strada : uite rassisstul.Sincra am vazut cateva cazuri.
Este propunerea si ideea ta. nu are nimeni de ce sa iti spuna ca esti prost sau etc.etc

| Decebal a răspuns:

Rasist - nu! dar nationalist - DA!

| TheDarkEmpire a răspuns:

Nu prea, dar nu suport tiganii (se stie in mare parte de ce), cocalarii, manelistii...

| deejayra a răspuns:

Nu... urasc doar tiganii.

| conflict a răspuns:

Salut!
Sunt xenofob... pentru ca sunt patriot tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Imi plac numai caii de rasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu da. fiindca ma rad.la 4 zile, sunt rasist.sau rasat.cum se dice di fapt?

Întrebări similare