Întrebare recomandată | bartenderm a întrebat:

Esti romantic/a?
Daca da de ce crezi ca esti, ce intelegi prin a fi romantic / romantica?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Trebuie sa fi in primul rand indragostit pentru a fi romantic si a-i arata unei fete cat de mult o iubesti. lumanarile parfumate si petalele de trandafiri nu sunt altceva decat lipsa de imaginatie in zilele noastre. daca vad pe strada o piatra sau orice lucru neinsemnat care mi se pare mie ca arata intr-un fel i-l aduc, azi m-am taiat putin la mana si am facut un bulgare si am desenat o inima pe el laughing si i-am spus ca e chiar din inima... si tot felul de nebunii
intr-o seara din toamna asta am urcat pe bloc si ne-am uitat la stele sau noptile de vara le petreceam pe plaja langa foc
poate nu ti se pare ceva deosebit dar momentele alea le-am petrecut impreuna si a fost minunat.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă romantismul nu este combinat şi cu o forţă, o demnitate plină de curaj şi carismă, îl găsesc respingător, prea siropos, plictisitor chiar, cel puţin la bărbaţi.

Îmi place acest tip de romantici, puternici şi curajoşi:
http://youtu.be/GhKJ9ig7I1c

| Bacemi a răspuns:

Sunt romantic.
Cel mai bine imi dau seama de asta cand vad ca nu pot face sex cu o femeie oarecare, ca trebuie sa simt ceva deosebit pentru ea si sa simta si ea ceva special pentru mine.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Prin romantic, inteleg ce-i in cazino-urile si club-urile de nopate.

| TheBlackEmo a răspuns:

Pai prin a fi romantic eu ca baiat înteleg sa îi arati iubitei ca o iubesti prin gesturi de genul sa gatesti pentru ea,o masa peste o podea plina cu petale de trandafiri, o bere la lumina lunii pe bloc sarutand-o, o seara la un restaurant, club sa orice vrea ea, sau sa îi fac toate poftele ei si nu în ultimul rand sa îi zic din 5 în 5 minute ca o iubesc, ca e dulce, ca e frumoasa, ca e îngerasul meu mic!

| forever4u a răspuns:

Pai prin a fi romantic trebuie sa fi indragostit si atunci cand esti cu acea persoana nimic sa nu mai conteze si sa te gandesti mereu la ea, cand esti cu ea sa incepi sa o mangai, sa incepi sa o saruti incet incet...sa incepi sa ii spui vorbe dulci...

| BlackDice a răspuns:

Eu sunt romantic cu oricare femeie buna sau rea dar asta inseamna niste vorbe frumoase,sa nu o jignesti,chiar daca tia refuzat avansurile ca sa zic asa,sa ai o imbracaminte nu chiar casual ci eleganta,o floare,un trandafir, o intalnire romantica la lumina lumanarii, o cina romantica la inatime cand e luna plina (asta am faut si a iesit bine), sa ii arati ca o iubesti, ca esti atent cu ea si sa ii spui te iubesc (NUMAI DACA SIMTI SPUNE-I CA ALTFEL ESTI PRAF)

| Allisson a răspuns:

Romantica e pentru cei sensibili.
Fiind romantic, iti pierzi puterile, cei drept ii drept-fericit, dar cred ca pierzi timpul pe care poti sa-l folosesti cu folos...