| Question_3829 a întrebat:

Eu cred, ca noi oamenii, suntem in stare sa ne distrugem singuri, sa ne auto-exterminam...
Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Da, suntem in stare si chiar o facem, de ce? pai in primul rand, ne distrugem sentimental pentru ca punem suflet in orice si defiecare data ne dezamagim singuri. Apoi, ne distrugem din orgoliu, vrem sa fim cei mai buni, sa avem cat mai mult si sa fim primii, dar nu ne dam seama ca facem numai ilegalitati si ne distrugem sanatatea incercand sa ajungem in transcendent...si pe latura spirituala ne distrugem, indepartandu-ne de Dumnezeu.asta e.