| LisaJulie a întrebat:

Excluzând teoriile conspirației cu oameni captivi în clădiri de lux, de ce au nevoie familii ca DuPont, Morgan, Rothschild, Rockefeller, Klaus Schawb sau Bill Gates care sunt rude cu ei de atâtea proprietăți, conacuri și vile luxoase, colecții de mașini, bărci sau chiar elicoptere? Niciodată nu am auzit în presa că milionarii poluează sau consuma prea mult! De ei cu atâtea averi și proprietăți nu se ia nimeni dar de noi cu maxim 2-3 case si una sau doua mașini pe familie ni se spune ca poluam!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că zice cineva că bogății nu avioane private nu poluează, doar că îi doar in pix

| Simpatic a răspuns:

De obicei familiile acestea din care se trag acesti miliardari actuali enuntati de tine, sunt la randul lor familii tot de bogati, multi miliardari de astazi sunt din tata in fiu cum spune expresia, unele proprietati le-au mostenit, pe altele le-au cumparat!
Multe dintre aceste familii au si ele mai multi membri fiecare daca vine cu 1-2-3 case si 1-2-10 masini adunate se fac zeci sau sute
Sunt multi-miliardari de aia!
Noi avem aici in Romania cativa "calici" care sunt doar milionari in euro si isi etaleaza figurile de parca sunt stapanii lumii, cu ce achizitii fac!

ps: nu toti dintre miliardarii lumii se trag neaparat din alte familii cu foarte multi bani, exista si exceptii!

| MistarGoGu a răspuns:

Iti explica băiatu! Ăstia detin o arma numită lobby *( influențare )! Ei controlează partea legislativă *( parlamente ) din mai multe tari unde au interese economice! Pooliticienii *( papusile ) 90 % din cazuri votează la " pont " ca altfel se ling pe bot de banii pentru campanii electorale!
Tot Ei detin 90 % din marile trusturi media ca acționari direcți sau acoperiți prin companii offshore din paradisuri fiscale!
Ai vazut caine sa isi muste stăpânul cand ii da mâncare?
Doar sa fie turbat!
Cum sa spună " NASOALE " despre stăpânii lor ca intoxica atmosfera cu private jet-uri?