| mydarkestdays a întrebat:

Exista leac pentru timiditate? laughing) sunt foarte foarte timida si uneori nu reusesc sa-mi fac prieteni sau sa vorbesc cu baietii...ce sa fac? voi cum v-ati tratat timiditatea?

4 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Leacul pentru timiditate este comunicarera cat mai mult cu oamenii si asa se mai reduce din ea, daca vrei sa stii si sa aflii mai multe poate vb pe mess si cine stie? poate te tratezi happy

| Elvina a răspuns:

Nu prea ai ce face. Trebuie sa-ti gasesti curajul in tine si sa vorbesti cu lumea, Bafta!

| Mădă0611 a răspuns:

Cred ca timiditatea are treaba cu complexele (de inferioritate, ca cica exista si de superioritate), asa ca fie treci peste ele, fie te bucuri ca nu ai multi prieteni big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a trimis mama la un cerc de teatru sa iau niste cursuri de actorie si dictie, ca eram nitel balbait. Mi-a prins bine, nu ma mai ba-ba-balbai happy