| Mircea80 a întrebat:

Facultatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti este particulara? As vrea sa intru la limbi straine, trebuie sa dau admitere? pe site nu scrie de vreun examen

5 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

Buna!
da eu stiam ca este particulara? este aceea de langa facultatea nicolae titulescu?
de examen nu stiu nimic dar sunt aproape sigura ce este particulara.
succes:*

| unione a răspuns:

Da, e particulara.

| lucian a răspuns:

Nu se da examen se intra pe baza de dosar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu conteaza ca este particulara sau nu. Voi stiti ca e mai ieftin la stat costa 24 de mil pe an aici in jur de 16 si 20 20 pentru limbi straine. Conteaza ca se face carte.

| Cryss_6877 a răspuns:

Este particulara iar "admiterea" se face pe baza de dosar de fapt admiterea mai exact consta in achitarea taxei primului an. Dupa ce platesti taxa de inscriere si taxa scolara pentru primul an esti deja student iar ei au mai gasit un client sa il usuce de bani. Succes!