| Bishop a întrebat:

Fiti sinceri, de cate ori mergeti la Biserica pe an? raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Si eu tot asa numai de Pasti in Pasti.

26 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din pacate destul de rar.sad
Cred in Dumnezeu, insa nu prea ma duc la biserica.Cam de 2 ori pe lunawinking
Mi-ar placea sa ma duc mai des.big grin

nony
| nony a răspuns:

De Paste straight face..asta ma face pacatos?

| SweetCandy a răspuns:

De cate ori simt nevoia, si sunt de parere ca acest subiect este extrem de "discutabil"straight face

| Leea1234 a răspuns:

Din pacate ...nu prea des!
si am sa-ti spun si de ce?
cand stateam in romania ...as fi vrut sa merg la biserica mai des, dar nu o faceam din cauza babelor(prietenele lu soacra-mea!)
ma duceam doar cand trebuia sa impartasesc copilul, si... dumnezeu sa ma ierte...isi dadeau coate babele, uite cum e imbracata... dar are vreun necaz de a venit la biserica...ai vazut barbat-su nu vine cu ea! imi provocau greata, si uitam de fapt scopul meu...
acum stau in spania si aici majoritatea sunt catolici, au alte sarbatori, alte obiceiuri, si nu ma simt bine, linistita cand intru in biserica lor!
dar cu ajutorul unor oameni cu suflet acum avem si noi, o bisericuta a noastra...am fost anul acesta doar de boboteaza, si vreau sa merg si sambata 15 aug sa impartasesc copilul!
si sa stiti ca vin romanii la biserica, sunt mandra ca sunt romanca, cand vad ca e biserica plina, de inviere anul trecut (pe atunci aveam un altar improvizat, nu aveam biserica noastra)s-a tinut slujba si pentru bulgari, asa ca era in 3 limbi romana, bulgara si spaniola. cand incepea sa cante in romaneste...rasuna biserica, de vocile romanilor...cred ca viata dura de aici, ne-a apropiat si mai mult de dumnezeu...
cei drept merg rar la biserica, dar credinta o am cu mine!

| Cryssy a răspuns:

De cate ori potwinking

| Bishop explică:

Eu sunt o persoana sincera, deci eu merg din Pasti in Pasti.

| Dara a răspuns:

De cand mi-am pierdut tatal, nu prea mai pot intra in biserica. Nu mi-am pierdut increderea, dar cred ca nu e nici o legatura intre mersul la biserica si credinta in Dumnezeu.

| ing. a răspuns:

Pai.ma duc destul de rar.nu stiu exact un interval de timp, decat ca de vreo 3 ori de Craciun si de Paste la majoritatea slujbelor.
In rest, intru sa ma inchin sau sa aprind o lumanare.
Ultima data am fost acum 2 saptamani.
happy

| Daiana_1737 a răspuns:

De 2 ori pe luna.

| Haydee a răspuns:

Deci... avand in vedere ca toti mergeti de putine ori pe an la biserica...eu sunt exceptie daca ma duc in fiecare duminica? happy (rar lipsesc)

| snepy a răspuns:

Niciodata, nu cred in minciuni happy scuze ca jignesc pe credinciosi

| www a răspuns:

De Zero ori.

| kh1ss a răspuns:

De cateva ori pe luna

| sergiu25bc a răspuns:

Poi hai sa zic cazul meu, merg Marti ca este Sf.Anton de Padova facator de minuni, apoi Miercuri merg la o adunare unde ne intalnim oameni si ne rugam la 1 loc, si zice intrunire Shalon, apoi in fiecare prima vineri din luna, si in rest ca orice crestin catolic duminica.

| iceman a răspuns:

Imi face placere sa merg la slujba de invirea si cea de craciun atat.Nu simt nevoia sa merg mai des.Merge bunica si pentru mine.

iceman

| kenzo a răspuns:

De inviere happy

| ..pYtBulL.. a răspuns:

4 ori pe ansad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate ori simt nevoia. De cateva ori pe lunawinking.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Musulmanii niciodata, ei au moschei, evreii la fel, au sinagogi si asa mai departe, n-o sa-i insir pe toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 18 ani am fost la biserica maxim de 5 ori si nici odata din propria initiativa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De doua ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt acasa, in fiecare dumineca si de sarbatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer anul acesta nu am fost la Biserica decat atunci cand am avut tezele unice si m-am rogat sa iau nota mare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare duminica merg la biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare duminica cu foarte rari exceptii, cateodata de 2 ori / saptamana.