| PaulB a întrebat:

FUNDA! Care e Ultima Litera din Alfabet?

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

Este "t"happy

9 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Ultima litera din alfabet este "z".
Ultima litera din "alfabet" este "t".

| Pho3nix a răspuns:

Da-mi mie funda aia sa ti-o leg de gat. Te pun in lesa. happy

Nu v-ati saturat ca la fiecare intrebare : ''dau fundita ''?

| T30D0RA a răspuns:

Ca sa raspund exact la intrebarea ta, afla ca ultima litera e "z". Demonstreaza-mi ca nu e asa! big grin

| Dede_1899 a răspuns:

De la cuvantul "alfabet" ultima fiind "t"

| casy14channel a răspuns:

Pai logic z dar daca e o intrebare capcana atunci este t

| sely_1963 a răspuns:

Lfabetul limbii române este totalitatea literelor folosite pentru scrierea limbii române. În prezent se foloseşte un alfabet derivat din cele 26 de caractere ale alfabetului latin la care se adaugă o serie de 5 caractere suplimentare formate prin aplicarea de semne diacritice:
A, Ă, Â, B, C, D, E, F, G, H, I, Î, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, Ş, T, Ţ, U, V, W, X, Y, Z

| Foxy_3377 a răspuns:

Depinde
Daca este vorba de alfabetu` limbii romane este litera "Z"
Daca este vorba de cuvantul "Alfabet" este litera "T"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi si eu pun aceeasi in trebare