| BornFree a întrebat:

FUNDA! Stiti doua cuvinte care se pronunta la fel dar se scriu altfel?

Răspuns Câştigător
| ary a răspuns:

Cumsecade-cum se cade; deodată-de o dată; demult-de mult; demult – de mult, odată – o dată, altfel – alt fel, nicidecum – nici de cum, deloc – de loc, întruna – într-una, numai - nu mai, totuna – tot una, încontinuu – în continuu, bineînţeles – bine înţeles, dinafară – din afară, decât – de cât, defel – de fel, nicicând – nici când, niciunde – nici unde, încât – în cât.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Presupun ca poate fi vorba despre niste ortograme cum sunt urmatoarele:c-ar_car, s-ar_sar, l-as_las, arde-i_ardei, s. a.

| andrei a răspuns:

Odata /o data

| xCăpşunici a răspuns:

Haina-haina

da...si cam ata nu prea mai stiu