| CiocolataCuPiper a întrebat:

Funda :Sunt foarte inchisa in mine. cum pot deveni o persoana vorbareata, sociabila

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu sunt la fel, doar că eu nu vreau să mă schimb.Am ales să tac pentru că dau numai de proşti în viaţă şi nu vreau să mă cobor la mintea lor că dau de petrol, aşa că mai bine tac.Nu îmi place să mă ţigănesc cu nimeni şi mai ales cu proştii.
E aşa de stresant să vezi cum doi oameni se ceartă neajungând niciun punct comun.
Cât de frumoasă e liniştea şi cum e distrusă de nişte oameni fără viaţă.
Acum dacă tu chiar vrei să te schimbi ar trebui mai întâi să ai mai multă încredere în tine şi să nu-ţi pese de ce zic alţii.Şi dacă greşeşti, ce? Toată lumea greşeşte aşa că trebuie să fii mai sigură pe tine şi bagă-te în vorbă cu lumea.Dar ai grijă peste ce oameni dai şi nu te coborî la nivelul lor dacă simţi că nu ai cu cine vorbi.

| Xenya a răspuns:

Comunicand cat mai mult cu alte persoane! tongue

| LetMeHelp a răspuns:

Este bine sa fi tu insati. Nu inteleg de ce te-ai schimba... Adica gandeste-te, poate un baiat te place... si pentru cine esti tu, nu pentru altceva! laughing
Daca tii neaparat sa fii mai sociabila iti dau cateva ponturi:
1. Sa nu iti fie teama sa cunosti persoane noi. Intereseaza-te de el... nu il ignora!winking
2. Spune-ti parerea in legatura a ce te deranjeaza, a ce iti place... Nu tine in tine daca cineva e prea insistent cu tine, daca spune ceva ce te-a deranjat etc. tongue
3. Sa nu-ti fie frica daca iesi in evidenta cu ceva... Nu mai fi stanjenita sa fi in centrul atentiei.

Sa ai o zi minunata! happy

| AntoGeo a răspuns:

Poate esti asa timida ptc iti este frica sa nu spui un lucru gresit. Nu te mai gandi la asta, gandeste-te ca orice ai zice nu va fi gresit si imaghiineazati ca vb cu o persoana apropiata tie happy