| Me_3722 a întrebat:

Vreau idei de martisoare lucrate manula, din plastilina, orice happy daca se poate si poze, si va rog si ce imi trebuie si cum sa lipesc, etc happy URGENT!

2 răspunsuri:
| katoka_1558 a răspuns:

Buna. Sa iti spun cum am facut eu : Profa mi-a cerut sa ii fac martisoare lucrate manual. Du'te la magazin si acolo gasesti ceva aluat adica mnaa (dinalea de bagat in supa). Si sunt in forma de fundita. Iti cumperi un pachet din ala si le faci cu oja(lac de unghii). Poti sa le faci in ce culori doresti si poti lipi ceva stelute mici tot dinalea cum se pun pe unghii. Sper ca te'am ajutat. FUNDA?

| bianca_3172 a răspuns:

Pai.Eu m-am gandit ca ai putea face martisoare astfel! Ai nevoie de : plastilina, lac de unghii, snur de la alt martisor si un ac.Modelezi din plastilina ceva, orice apoi, cu lacul de unghii ungi modelul. Dupa, lasi martisorul sa se usuce si dupa, cu acul, faci o gaura in martisor(Dar nu pe mijloc, in stanga, in dreapta sau jos) de exemplu daca faci un cosar, faci gaura sus (dar nu o faci mare ci micuta cat sa incapa snurul)! Eu cred ca este o idee buna, creativa si simpla! fundita?kiss