| Iunix a întrebat:

Hai să vorbim puțin despre Youtube. Aş vrea să aflu părerea voastră :

Pe Youtube ai posibilitatea să blochezi un utilizator şi teoretic acesta nu mai poate să comenteze la videoclipurile tale. Nu vi se pare normal şi benefic ca Youtube să modifice această funcție astfel încât cel blocat să nu mai poată vedea nici un videoclil? Până la urmă e munca mea, videoclipu meu şi poat avea dreptu să aleg cine să-l poată viziona.

2. Mulți oameni folosesc adblock. Nu credeți că Youtube ar trebui să introducă o obțiune prin care creatorul videoclipului să poată alege dacă videoclipul poate fi văzut sau nu de cei care folosesc adblock? Sunt site-uri care dacă detectează că ai adblock nu-ți afişează ninic din site. Astfel Youtube cât şi creatorul de conținut ar putea să câştige mai bine. Şi cel care face videoclipuri ar putea să se întrețină din acest hobbie. În plus reclamele de pw Youtube nu sunt chiar aşa enervante, nu-ți apare o reclamă la fiecare 3 secunde pe tot ecranul.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

1,la fel e si pe TPU, dai ignor numai isi poate comenta dar isi poate vedea raspunsurile/intrebarile, ce sa spun, ei opresc doar o functie, plus ca x se delogheaza de pe gmail si poate vedea

2, mie nu-mi intra deloc reclame pe Youtube decat pe tel, man asta e politica lor, ei din asta fac banii, tu primesti din asta daca primesti