| ChristinaO a întrebat:

Hei, cine a citit La rascruce de Vanturi, cum e?

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Aprecierea acestei carti depinde f mult si de varsta cititorului. Eu am citit-o prima oara la 14 ani si mi s-a parut f dura, fara sa inteleg prea mult dragostea dintre cei doi protagonisti, insa mai tarziu, am ajuns sa o apreciez la adevarata sa valoare. Este o adevarata capodopera a literaturii romantice care trebuie citita obligatoriu. Ti-as recomanda sa nu te uiti la ecranizari ca nu se compara aproape deloc cu frumusetea cartii. Spor la citit!

2 răspunsuri:
| mariusyk08 a răspuns:

Am citit-o acum mai bine de 10 ani cred. Daca iti place stilul romantico/dramatic e foarte frumoasa. Altfel nu ar fi iesit o ecranizare atat de buna, nu?

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
E foarte frumoasă. Citeşte-o şi ai să vezi.
Pe curând!