| arinutza25 a întrebat:

Hei,îmi puteți da niște informații despre Automatica din Brașov? Găsești locuri de muncă dupa terminarea facultații? Este o facultate bună?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Este o facultate foarte bună la care am vrut și eu să intru și am aplicat. Faza e că se intră cu medii extrem de mari, eu având 9, 40 și ceva am fost acceptat pe ultimele locuri de la fără taxă și de abia în august, ceea ce m-a făcut să renunț la acea facultate. Ține doar 3 ani și nu este extrem de dificilă doar că o să fie nevoie de muncă ca să te menții la fără taxă. Automatizările îți oferă o largă gamă de posibilități, deci vei avea unde să te angajezi dar vei porni de jos căci înainte trebuie să capeți puțină experiență.