| Second a întrebat:

Hei. Sunt intr-a 8a, am dat pe 1 si 2 probe la liceul vocational si le-am luat pe ambele cu 10. Suntem mai putini elevi decat locuri, 25 din 30, deci toti o sa intram. Eu am si medie mare in 5-8, peste 9.60. Problema e ca mama ma tot streseaza sa invat pentru examenele la mate si la romana, chiar daca eu teoretic am intrat deja la liceu. Nu mai am absolut niciun chef de invatat, mi-am calculat media totala daca iau 5 in ambele examene si imi iese undeva pe langa 9.30. Anul trecut in liceul asta s-a intrat cu 8 si ceva- 9.
Pe scurt, nu mai am absolut nicio motivatie sa invat, stiu ca o sa intru, dar mama vrea sa iau peste 9 la mate si romana. Ce sa fac?! Nu am chef!

1 răspuns:
| Bulinaaaaa a răspuns:

Pai eu zick ca e bine sa invetzi sh pentru examene. bafta la liceu!