| Anonima543m a întrebat:

Hei TPU,
Am avut menstruatie pe 20 pana pe 24, iar pe 26 am avut contact sexual si s-a rupt prezervativul, am luat pastila de a doua zi Escapelle fix in aceeasi zi, la o ora distanta.
Acum pe 4 martie am o sangerare destul de abudenta si pare fii menstruatie iar, credeti ca este ceva normal sa inceapa menstruatia iar dupa o saptamana si putin? Sau sunt efecte de la pastila?
Dau fundita*

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exista " ciclu normal" pentru urmatoarele 6-12 luni, fiindca ti-ai introdus in corp o bomba hormonala, care ti-a spulberat un ovul fecundat, deci ciclul menstrual si ovulatia vor fi dereglate pe urmatoarele 6-12 luni de zile, pana se regleaza si functioenaza ca inainte.

Atentie, o asemenea"bomba hormonala" poate fi luata 1 singura data in viata ta, ca poate produce mdificari hormonale masive in corpul tau: chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar cancere.

In ce priveste ruperea prezervativului acela serupe dintr-un singur motiv: cand este prea mare (larg) pentru cuculetul baiatulu, atunci se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intind ela maxim si pocneste.

Deci, baiatul sa lase rusine al o parte si sa nu mai impresioneze vanzatoarea, ci sa cumpere masuri mult mai MICI de prezervative, ca sa nu s emai rupa pe viitor.

Un prezervativ pus corect pe penis trebuie sa intre foarte greu pe penis cand este in satre erecta si sa stea perfect lipit de el, precum pielita de la salam, pe salam, fiindca in situatia aia nu se mai poate rasuci la sex si nici rupe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat degeaba pastila cel mai probabil, bravo rolling on the floor