| AnonimNeamt a întrebat:

Hei TPU..Am nevoie de voi big grin.Va rog dati-mi si mie o compunere de 10-15 randuri in care sa prezint o intamplare petrecuta la asfintit pe malul unui rau de munte. In compunere trebuie asa.: Sa prezint pe scurt intamplarea ..sa evidentiez cateva trasaturi ale personajelor ..sami exprim opinia despre cele intamplare I don't want to see sa am o structura adecvata tipului de text si cerintei formulate :O sa respect limita minima de spatiu indicata happy Dau funda si vot la cea mai buna compunerewinking

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

În primul rând trebuie să nu mai fii leneș, în al doilea rând, nimic nu se compară cu munca ta și în al treilea rând, a te bucura de satisfacția propriei munci, întrece cam orice. Eu zic să îți faci tu compunerea respectivă, cu mânuțele tale, fără să aștepți mură-n gură de la ceilalți. În cazul în care în viața ta s-a petrecut o întâmplare asemănătoare rezumatului tău, uite ce îți recomand: ia un pix și o foaie și povestește despre ea, în cuvintele tale. Rezumatul l-ai făcut bine. Cu teoria stai minunat. Încearcă și cu practica. Mult succes.