| AlbuCosmin2013 a întrebat:

Hei TPU, daca la Evaluarea nationala la matematica am scris la subiectul al 3 lea problema 1 ca radical din 3 este 1, 73 si am calculat 400 x 1, 73 = 692
Cerea sa aratam ca aria terenului (692) e mai mic ca 700, in barem scria 400 x 1, 74=696. e ceva gresit? iau tot punctajul sau imi va scadea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LittleMinnie a răspuns:

Nu iti scade nimic ..si eu am facut ca tine ..si in barem e calculat si cu 1.73 si cu 1.74. oricum ideea era ca oricum faceai trebuia neaparat ca rezultatul sa fie mai mic de 700 happy