| anonim_4396 a întrebat:

Hei Tpu...Deci peste 2 saptamani am teza la mate.Nu stiu cum sa invat eficient.Nu sunt prea buna la mate. Vreau o metoda de invatare...Si puteti sa imi dati niste sfaturi de invatat, in general nu neaparat la mate. P.s Sunt clasa a saptea :*

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

Uită-te în caiet la fiecare lecție, la exemple. Sigur ați făcut exerciții destule. Încearcă să-l iei fiecare în parte și să înțelegi cum se face. Apoi scrie-l pe o foaie și treci la alt exercițiu, altă lecție, notandu-le după ce le citești undeva. Când ai terminat și crezi că ai înțeles ceva, le rezolvi.