| LorenaAnca a întrebat:

Imi explica cineva care e faza cu Naruto si Naruto Shippuden? Adica, Naturo Shippuden e un fel de sezon doi? Sau cum? Si incepe din nou de la episodul unu sau continua de la un anume episod? Sunt confuza... Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Calina_Komjatszegi_1997 a răspuns:

Deci, seria Naruto are 220 de episoade in prima parte, cand el e mic, (13-14 ani) apoi daca ai sa urmaresti serialul ai sa vezi ca va fi nevoit sa plece intr-o calatorie pentru 2 ani in antrenament, dupa care se intoarce, si de-acolo incepe Naruto Shippuden, cand are 16-17 ani.

P.S.:Un sfat : serialul e facut dupa niste benzi desenate japoneze, si din alea 220 de episoade, numai primele 136 si ultimul (220) au legatura cu povestea originala, restul' is fillere, adica de umplutura facute. Si in Shippuden sunt fillere, dar mai putine si mai funny... sper ca te-am lamurit ^_^