| AdinaAlexandra a întrebat:

Nu stiu daca am ales neaparat cea mai buna categorie, dar chiar nu stiam unde sa incadrez... Sunt Lider Avon si avem tot felul de actiuni de prospectare. Peste putin timp voi fi coordonator de proiect si as avea nevoie de ceva idei pentru o prospectare. Pana acum am mers pe strada si pur si simplu am abordat persoane, dar nu au prea fost rezultate. Ce altceva credeti ca as putea sa fac? Saptamana viitoare se vor inchiria mascote sa fie mai atractiv pentru oameni, dar nu stiu ce as putea face, ca sa nu repet. Ceva idei?

1 răspuns:
| Raskolnikow a răspuns:

Cred ca abordarea ta trebuie sa fie mai zambitoare,mai optimista si mai plina de substanta,nu conteaza ce feed back ai fi tu inseti si bucura-te de partea plina a paharului,interactioneaza cat mai mult cu tot felul de oameni,fie urati dupa standardele tale,fie zambitori, fie suparati, fie nervosi, fie pozitivi, fie fotomodele scoase dintr-un film Kodak si bucura-te de fiecare zi...