| cristinicabossandboss a întrebat:

Hei TPU : puteti sa imi spuneti si mie niste idei de facut cand ma plictisesc? Va rogg! Sunt mega plictisita si nu stiu ce sa mai fac! Dau funda pentru cele mai multe si creeative idei!

Răspuns Câştigător
| muffinXXL a răspuns:

Fa sport.
Citește. Citește cat de repede poți.
Dansează.
Gătește.
Canta (nu trebuie sa ai voce)
Deseneaza( (nu trebuie sa ai talent)
Fa fotografii la orice.
Scrie o carte.
Fa o plimbare.
Încearcă coafuri noi.
Etc.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Stai pe TPU și comentezi aiurea și mai citești câte o carte.

| Cameliapantiru a răspuns:

Citeste, e singura activitate care iti va elimina definitiv plictiseala si in plus te va ajuta enorm, in formarea unei culture generale, o mai buna intelegere a vietii, iti va genera subiecte interesante de discutii cu prietenii si colegii, te va ajuta in toate domeniile vietii tale. Deci, vei imbina, prin lectura, utilul cu placutul, eliminand, definitv, plictiseala!
Succes si o seara faina, relaxanta iti urez!

| Anonima0000000000 a răspuns:

Citeste Suge-o Ramona e misto cartea, asculta muzica, stai pe TPU,