| Qwăăăr a întrebat:

Heii, aș vrea și eu multe statusuri așa de viață, de sinceritate, dragoste și încredere! Aș dorii cât mai multe, dacă se poate! Mulțumesc :3

Răspuns Câştigător
| EviLL a răspuns:

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din acel loc sa ti se simta lipsa!
Totul trece, va trece si asta!
Rabdarea de a astepta va fi mereu rasplatita! Cu cat astepti mai mult, cu atat rasplata va fi mai mare... Dar ai grija, sa nu astepti mai mult decat iti permite viata!
Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi-e mai scump si ajung mereu unde imi propun orice minut e un nou inceput!
Căutăm ceea ce fuge de noi și fugim de ceea ce ne caută!
Când inovezi fii pregătit ca lumea să îți spună că ești nebun!
Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai!
Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui
Nu ma gandesc niciodata la viitor. Oricum vine destul de repede!
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii!
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!
In viata asta fiecare din noi face o alegere si fiecare va trai cu alegerea aceasta pana la sfirsitul vietii, indiferent a fost corecta sau gresita pana la sfirsitul vietii!
Sa nu cauti niciodata sa fi fericit cu pretul fericirii altuia. Este urat, inuman!
Sunt oameni pentru care viata isi desface bratele, le deschide orice usa dar ei prefera sa stea inchisi in casa!
Iti mai aduci aminte cum era primul drum la inceput, primul vis pierdut, cum ai suportat primul cosmar avut?! Poti sa stii tu oare, viata asta cate drumuri necunoscute pentru noi mai are?
Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, Trezeste-te zambind dimineata, Mai pe scurt Traieste-ti viata!
Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge!
Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai!
Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii!
"Nu pot!" nu a facut niciodata nimic. In schimb "Am sa incerc!" a facut uneori minuni!
u exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate!
Nu imi place sa sterg mesajele vechi, pentru ca ma simt ca si cum as sterge o istorie!
Daca viata este un test, atunci imi fac fituica. Incerc sa am suflet de fier si principii de stanca!
Omul intotdeauna gaseste timp pentru ceea ce el doreste cu adevarat!
Hotaraste-te ca din fiecare situatie urata sa extragi doar partea cea mai buna, si astfel iti vei construi o lume mai frumoasa. Vei atrage mai multi prieteni, caci oamenii sunt atrasi de persoane cu o gandire pozitiva!
Pretuieste fiecare clipa din fiecare zi, pentru ca fiecare clipa reprezinta un dar!
Exista multe lucruri marunte pe care le poti face pentru oricine, oricand, fara nici un alt motiv decat acela ca iti pasa - pe tine nu te costa nimic sau doar foarte putin, dar pentru ceilalti inseamna enorm!
Viata este ca o arta martiala: poti sa dai cat vrei din maini si din picioare, dar performanta nu se obtine decat prin rabdare, disciplina, echilibru si exercitiu!
O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte. 1000 de ganduri in 2 cuvinte!
Cine vrea sa fie singur? Nimeni... Eu vreau ca tu sa fi fericita chiar daca ai fi cu mine sau nu!
E ca o poveste, in care suntem doar noi doi... E ca o poveste, sclipiri de stele printre noi!
Daca exista un singur colt din Univers pe care stii sigur ca-l poti face mai bun - acela esti tu!
Adorm in fiecare noapte cu gandul la ea. Din vise nimeni nu mi te poate lua. Acolo esti cum vreau eu si doar a mea. Pacat ca nu pot schimba cu vise - realitatea!
Egoistă e cuvântul ce mă defineşte cel mai bine. N-aş lăsa pe nimeni să te ia de lângă mine!
Iubirea ce o port. E doar pentru tine. Doar langa tine pot darui iubire. Pentru ca linga tine stiu ca voi primi pe veci iubire!
Daca doua persoane sunt destinate pentru a fi impreuna, nu ii vor desparti nici timpul, nici distanta, nici certurile, nici gura lumii.
Oricat m-as lupta pe culmile disperarii, nu vreau si nu pot sa renunt si sa parasesc iubirea, chiar daca disperarile si tristetile ar intuneca izvorul luminos al fiintei mele, deplasat in cine stie ce colturi indepartate ale existentei mele.
A iubi o ora e ceva animalic, o zi e ceva omenesc, o viata intreaga e ceva ingeresc, dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!
Uneori distanta nu reprezinta nici o bariera. Uneori distanta dintre trupuri e legatura dintre suflete!
Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu!
Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti!
Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi!
Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână!
Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!
Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea o consecinta a sa!
Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze!
ubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face!
Intro lume in care ne iubim si tu ma stii ma ai, ma ai, iar eu eu te privesc si nu mi'ajunge, te simt si nu ma satur, te am, si te mai vreau te iubesc!
Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii!
neori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi!
Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim
Mi'e dor sa te strang in brate, sa te saru Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!
Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted!
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este... sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii.
Iubirea este ca si cele cinci paini si doi pesti. Nu incepe sa se inmulteasca pana nu o dai altora!"
E un chin in vis desprins... Din subconstient ca as vrea sa nu te pierd... Sa te am permanent!
Din sutele de persoane pe care le cunosc imi ajunge una singura sa ma iubeasca asa cum sunt... Sa stiu ca ar merge cu mine pana la capatul pamantului...
Nimeni nu-mi poate fura zambetu care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!
Esti atat de dulce cand imi spui ca ma iubesti, cand spui ca fara mine nu poti sa traiesti!
Ia-ma de mana si sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pana la rasarit de soare, fara prieteni, fara bani, fara timiditate, fara telefoane mobile si-apeluri ratate!
Cand iubiti o persoana chiar daca va face sa suferiti, tot pe umarul ei va doriti sa plangeti, chiar daca v-ar face ceva ingrozitor, tot in bratele ei va doriti sa gasiti consolare...
Iubirea este un mod de a te comporta, nu un sentiment. Este felul in care te trateaza cineva in fiecare zi, toata ziua... nu doar atunci cand ii merge bine.
Oriunde te duci, oriunde te afli... te simt foarte aproape chiar si cand esti departe!
Fata visurilor mele a fost gasita. Multumesc la toate, sunteti libere!
Daca as putea fi acolo... nu ar mai fi asa... Si pun pariu ca prezenta mea ar schimba ceva!
Nu poti da vina pe gravitatie daca dragostea este cea care te doboara!
Poate ca pentru lume esti o singura persona, dar pentru o anumita persoana, esti intreaga lume!
Dragostea e ca o clepsidra... cand ti se umple inima ti se goleste capul!
Certuri, nervi, multe se-ntampla intre noi, dar nu vreau sa fiu eu aceea care va declansa razboi! Caci cum se zice "Iubirea in final invinge!"

1 răspuns:
| Daria09 a răspuns:

"Numai cel ce-şi poate păstra visurile în ciuda cruzimilor vieţii, numai acela nu va pierde încrederea niciodată","Dacă taci lumea te ia de fraieră, iar dacă zici pe faţă vor spune că eşti figurantă şi că te-ai schimbat",
"Iar dacă viaţa-i o piesa de teatru cum se spune. Tu eşti actorul care-a jucat rolul cel mai bine ","M-ai făcut să devin eu, ceea ce n-au reuşit mulţi",
"Mă faci să cred că-n doi e mult mai greu să pierzi!","Privirea omului sincer ajuta realitatii sa se constituie; aceea a mincinosului anuleaza chiar si realitatea existenta.","Cea mai mare piedica în a fi sinceri cu altii este aceea de a fi sinceri chiar cu noi însine.","Curatenia sufleteasca numai atunci ne poate folosi, când e întrebuintata cu sinceritate, sau când — ceea ce se întâmpla rar – nu i se da crezamânt.","Fiecare poate purta în inima ceea ce i se citeste pe fata.","Daca ne-am apuca sa povestim în mod sincer tot ceea ce am facut sau numai am gândit în timpul vietii noastre, n-am mai cuteza sa scoatem capul în lume.","Caută la cine te preţuieşte, cât de curată e inima, nu cât de înalt e gândul!","Fără sinceritate nu faci nimic. Oricât vei fi de iscusit şi de şiret, oricât vei şti să ticluieşti şi să sulimeneşti minciuna – ea rămâne tot minciună. Vei înşela pe un om, o generaţie, două, dar timpul… pe el nu-l vei înşela." Funda?