| mady20300 a întrebat:

Heii,buna! Vreau sa imi cumpar un telefon de pe Mercador dar nu stiu cat de sigur este site-ul.Ce parerea aveti despre el? oare sa am incredere? vreau un raspuns cat mai repede.:* Dau funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Site-ul e sigur. Vanzatorul te poate pacali. In afara ca gazduieste niste anunturi site-ul nu poate face ceva daca ala iti trimite o caramida in loc de telefon. Mai bine ia de la magazine care vand second hand. Sunt mai sigure.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Site-ul e sigur, problema sunt vânzătorii. Oricine poate posta anunţuri. Eu zic că mai bine ai lua un telefon de pe site-uri gen www.emag.ro.
Numai bine!:)

| AlexanderAdrian a răspuns:

"Situl e sigur, problema-s vanzatorii" Sunteti absolut deosebiti, imi aminteste de vorba aia: ce tara frumoasa pacat ca-i locuita.

Situl nu e deloc de incredere tocmai datorita teparilor care-ti pot trimite cartofi in loc de telefon.

Desigur am o solutie foarte convenabila si mult mult mai sigura fiindca situl pe care ti-l voi recomanda ia masuri de precautie pentru a asigura tranzactii sigure si controlate.

Asa ca pune mana si fa-ti un cont gratuit pe Okazii.ro. Apoi cauta telefonul care-ti trebuie. Asigura-te ca vanzatorul are calificative pozitive cat mai multe, vezi ce au spus alti cumparatori care poate au mai luat telefoane de la el, e usor de vazut. Okazii.ro pun pe TOTI vanzatorii sa devina utilizatori verificati. Astfel ca le sunt verificate adresele fie printr-o plata facuta de ei cu cardul fie prin scrisori.

Cauta de asemenea vanzatori care ofera telefoanele cu ceea ce okazii numeste "Garantia de livrare" In felul asta te asiguri ca primesti exact ce ai comandat sau primesti banii inapoi.

Repet, pentru tine cumparator, inregistrarea pe okazii e absolut gratis. Daca mai ai alte intrebari contacteaza-ma.