| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Spuneti-mi si mie care e treaba cu ziua izabellei pe facebook?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izabela asta, a facut o pagina de facebook, ca eveniment.la pagina aceea a trecut alt an de nastere ca facebook sa o poata lasa sa fac pagina.la pagina facuta de ea, ca eveniment a trecut ziua ei de nastere si orasul.S-a gandit sa trimita invitatie la amicii ei cei mai buni, dar din nestiinta a dat pe butonul invite all.Pagina avea buton de „particip„, amicii au raspandit prin distribuire altor amici de-al lor si cum pagina avea buton de particip, au dat toti la participare.Cum omul e ca maimuta pe facebook si la orice buton de like sau share apasa pe buton, tot asa au apasat o multime de oameni pe butonul particip.In cateva zile avea cateva mii de invitati, adica cei ce au dat pe particip. Imediat dupa ce s-a facut vedeta, multi au cautat-o si au dat si ei pe acel buton. Uite asa a reusit sa aiba ca participanti circa 120 de mii de perosane.Virala asta s-a raspandit si peste hotare.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O aiureala. Una s-a apucat sa invite (zice ea din greseala) o gramada de invitati. Nu stiu cum o sa se descurce dar este o aiureala care s-a intamplat si in SUA.

| RobertMoon a răspuns:

E vorba de o fetita de 12 ani care nu stie sa foloseasca facebook prea bine si a invitat din greseala la ziua ei peste 100.000 de oameni facand un eveniment acolo, asa a inceput toata prostia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost doar o greseala. O fata a vrut sa invite prietenii la ziua ei si a invitat toata lumea.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

O fata de 12 ani a favut eveniment pe fb de ziua ei si si-a chemat toata clasa, care si-au chemat toti prietenii si tot asa.
Oricum ziua ei a trecut, deci nu cred ca vom mai auzi de ea

| AnaAna23 a răspuns:

Este o fata care isi face ziua cu extrem de multi invitati, nu-s tiu cati, dar aproape toata Romania, cica

| Dayiii96 a răspuns:

Este o fată de 12 ani din constanta care si-a facut un profil de Facebook cu ajutorul unei prietene de a ei amândouă erau nestiutoare si au creat un eveniment cu ziua ei de nastere si la numit "Ziua Izabelei

| Dayiii96 a răspuns:

Dar din greseala la facut public iar oamenii batjocoritori au facut tot felul de glume pe baza acestei greseli. Când mama fetei a aflat ce a facut a scris la eveniment si-a cerut scuze si a spus ca nu va fi nici o petrecere ca totul a fost o greseala

| FataInNegru a răspuns:

O prostie.O pustoaica de 12 ani s-a apucat sa faca un event public pe facebook si a invitat cateva sute de oameni. Aia au invitat la randul lor alte sute de persoane si asa au ajuns la zeci de mii. Acum e extraordinar de cautata fetita, dar mi se pare o aberatie si, sincer, daca eram eu maica-sa, o bateam cu lopata laughing