| LeFangirl a întrebat:

Heii TPU. :3
Am o tabletă Evolio Evotab Fun şi în urmă cu vreo două săptămâni, când am vrut s-o bag la încărcat, de pe scaun a căzut pe jos. Nu era distanţa aşa mare. Am băgat-o la încărcat fără să-i aprind ecranul să văd dacă are ceva. Dacă am văzut beculeţul roşu mi-am zis că nu are nimic. Apoi peste câteva ore, îmi arăta baterica cu un triunghi portocaliu şi un semn al exclamării în interiorul triunghiului.
Am căutat tot pe TPU şi am găsit ca răspuns că trebuie să-i schimb bateria.
Deşi ar fi mai bine să-mi cumpăr una nouă fiindcă această tableta am primit-o de la tatăl meu din Bucureşti iar eu locuiesc în Alexandria şi nu cred că pot găsi pe cineva care să-mi schimbe aici bateria.
Deci, să caut totuşi vreun magazin sau ceva de genul sau să-mi comand una nouă?
Şi cam care este preţul unei tablete de genul ei sau cam cât costă o baterie nouă?

1 răspuns:
| cipbtro a răspuns:

Cauta pe net: pretul bateriei cu tot cu transport si pretul tabletei noi;
Vezi la tine in Alexandria cat ar fi manopera pentru schimbat bateria - daca tu nu te pricepi;
Vezi ce garantie ai atat la baterie cat si la manopera;
Daca nu costa prea mult si se merita, repar-o.
Daca reparatia sare de 150 - 200 de lei, i-ati una noua, dupa cate am vazut eu e in jur de 320 de lei.
Pe cea veche poate gasesti sa o dai pentru piese. happy